Wiadomości

A teraz przerwa na czytanie…

21 października 2020 roku Szkoła Podstawowa w Kątach  wzięła udział w I Międzynarodowej Edycji V Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie.

Jej celem jest:

-promocja czytelnictwa wśród młodzieży,

-integracja środowiska lokalnego,

-pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe,

-wzmocnienie współpracy polskich szkół z zagranicznymi,

-zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

      Wśród lektur, które wybrali uczniowie, znalazły się te książki, które puste życie napełniają światłem, a puste serca- wzruszeniem :  Kicia Kocia  Anity Głowińskiej ( kl. 0P), Drzewo do samego nieba Marii Terlikowskiej  (kl.0 i I), Kapelusz Pani Wrony  Danuty Parlak ( kl.II i III),  Mikołajek R. Goscinnego, J.J. Sempe ( kl. IV), Opowieiści z Narnii  C.S.Lewisa( kl.V), Hobbit J.R.R. Tolkiena (kl.VI), Ballady i romanse A. Mickiewicza (kl.VII) oraz  Quo vadis H. Sienkiewicza (kl.VIII).

Czytaj więcej...

Przerwy w dostawach energii elektrycznej

PGE Dystrybucja S.A. informuje, iż w związku z planowanymi pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej:

  • Mściwuje  (ST 2-1767) - bud od nr 1 do 31 - w dniu 20.10.2020 r. w godz. 8:30-16:00

Ogłoszenie z dnia 16 października 2020 r. Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Małym Płocku o naborze uczestników do projektu pt. „Klub Seniora”

„Klub seniora”

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie RPPD.09.01.00-20-0523/20 pt. ”Klub Seniora” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX. Rozwój Lokalny, Działanie 9.1 Rewitalizacja Społeczna  i kształtowanie kapitału społecznego. współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj więcej...

Matka Pocieszenia rozwija swoje Sanktuarium w Małym Płocku

Sam fakt ustanowienia Sanktuarium maryjnego w Małym Płocku jeszcze bardziej zintensyfikował pobożność maryjną tej ziemi. Dużo przez te pół roku od 2 maja 2020 roku wydarzyło się w Małym Płocku pomimo ciągle trwającej epidemii. Z radością gościmy 11 pażdziernia Ks. Biskupa Janusza z którym uwielbiamy MB Różańcową oraz poświęcamy nowe miejsca na chwalę Boga i Maryi.

Pół roku po ustanowieniu Sanktuarium Matki Pocieszenia w Małym Płocku

Mija już pół roku od czasu ustanowienia Sanktuarium maryjnego w Małym Płocku. Czas jest trudny, znaczony światową pandemią Covid-19. Mamy za co Bogu dziękować u nas w Małym Płocku. Parafia i jej lud pobożnieje. W maju publicznie odmawialiśmy dziękczynną Nowennę Pompejańską za łaskę ustanowienia Sanktuarium Matki Pocieszenia. Uroczyste obchody pierwszych sobót od czerwca do października gromadziły liczne rzesze wiernych. Co miesiąc wierni byli obdarowywani różnymi darami. Na rozpoczęcie w czerwcu każdy otrzymał sadzonki agawy z uprawy proboszcza, zaś na zakończenie obchodu pięciu pierwszych sobót, każdy zabrał poświęconą wodę ze źródełka, które wypływa spod naszej świątyni. W październiku również codziennie są prowadzone trzy części różańca świętego. To łaska Boga dla nas, że tak bardzo lud wierny umiłował tę formę modlitwy. W między czasie sprowadzone zostały relikwie św. Ludwika de Montfort oraz św. Maksymiliana Kolbe. Relikwie te są ustawione przy samym obrazie Pani Małopłockiej. Oprócz środowej Nowenny do Matki Pocieszenia, modlimy się nową Litanią do Matki Pocieszenia. Ponadto trwa cały czas peregrynacja kopii obrazu naszej Matki Bożej w rodzinach.

Czytaj więcej...