Wiadomości

Moduł II programu „ Aktywny Samorząd” finansowanego ze środków PFRON - 2019

Podstawą prawną uruchomienia i realizacji programu jest art. 47 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 511, z późn. zm.).

Celem Modułu II jest poprawa szans beneficjentów programu na rywalizację o zatrudnienie na otwartym rynku pracy poprzez podwyższanie kwalifikacji;

Czytaj więcej...

Zaproszenie na VII sesję Rady Gminy Mały Płock

                          Uprzejmie zapraszam na obrady VII sesji Rady Gminy Mały Płock, która odbędzie się w dniu 22 marca 2019 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Małym Płocku.

Rozpoczęcie posiedzenia nastąpi  o godz.11:50.

Czytaj więcej...

Jakub Jankowski, ze Szkoły Podstawowej w Małym Płocku wygrał IV Mistrzostwa Powiatu Kolneńskiego w Rachunku Pamięciowym

Jakub Jankowski, ze Szkoły Podstawowej w Małym Płocku okazał się bezkonkurencyjny podczas czwartej edycji nietypowych zmagań - Mistrzostw Powiatu Kolneńskiego w Rachunku Pamięciowym. Do rywalizacji, która miała miejsce 14 marca br. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki  w Kolnie, stanęło 12 drużyn ze szkół podstawowych. Dzieci z klas IV-VI rywalizowały w kategorii indywidualnej, którą już po raz drugi z rzędu wygrał Kuba i drużynowej, w której to reprezentacja małopłockiej szkoły uplasowała się na 2 miejscu. Dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie odbywało się na czas. Małopłoccy uczniowie do mistrzostw przygotowywali się pod okiem Anny Święczkowskiej, nauczyciela matematyki. Gratulujemy naszym reprezentantom świetnych wyników.

Czytaj więcej...

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet pragniemy złożyć wszystkim Paniom serdeczne życzenia zdrowia, wielu chwil radości, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, uśmiechu i zadowolenia z siebie.

Niech na waszych twarzach zawsze gości uśmiech, a każdy kolejny dzień niech stwarza niepowtarzalną radość z życia.

Józef Dymerski - Wójt Gminy, Jarosław Gałązka - Przewodniczący Rady Gminy Mały Płock

Grypa sezonowa – chroń siebie i innych

W Polsce sezon wzmożonych zachorowań na grypę trwa od września do kwietnia następnego roku, przy czym ich szczyt przypada między styczniem a marcem. Sporadyczne zachorowania mogą też występować w miesiącach letnich z powodu zawleczenia  zakażenia z terenu, gdzie aktualnie trwa sezon epidemiczny grypy. W zależności od sezonu rejestruje się od kilkuset tysięcy do kilku milionów zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę.  Grypa to zespół objawów klinicznych związany z ostrym zakażeniem układu oddechowego przez wirusa grypy. Jest chorobą zakaźną przenoszącą się drogą kropelkową, a czasami także przez kontakt ze skażoną powierzchnią.

Czytaj więcej...