Śniadanie daje moc

Po raz pierwszy 08 listopada 2017 roku uczniowie klas 0 - III Szkoły Podstawowej w Kątach uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”, organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Głównym celem akcji było zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

 

 

Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem wszystkim uczniom znaczenia śniadań w codziennym funkcjonowaniu. W przygotowaniu zdrowego posiłku wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach znalazły się kolorowe, pyszne kanapki. Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również uświadomiła dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywiane i codzienne spożywanie śniadań.

 

 

Szkoła Podstawowa w Małym Płocku