Aktualności

Gazociąg Polska - Litwa - pismo informacyjne

I. Wizja lokalna
A. W dniach 14-15.01.2020r. planujemy - jako Inwestor GAZ-SYSTEM S.A. - przeprowadzenie wewnętrznej wizji lokalnej miejsc trudnych/newralgicznych pod względem technicznym.
B. Następnie w dniach 20-21.01.2020r. będzie wykonana wizja lokalna z udziałem przedstawicieli firm uczestniczących w postępowaniu przetargowym na wykonanie robót budowlanych ww. inwestycji.
W trakcie czynności na trasie inwestycji pojawią się oznakowane pojazdy Inwestora, jak również firm uczestniczących w ww. przetargu, możliwe też jest wejście pracowników jak też przedstawicieli firm biorących udział w wizji na teren nieruchomości, na których realizowana będzie przedmiotowa inwestycja, jednak nie będą tam prowadzone żadne prace.



II. Prace budowlane
W dniu 31.12.2019r. uruchomione zostało postępowanie przetargowego na wybór Wykonawcy robót budowlanych gazociągu Polska-Litwa odcinek południowy. Rozstrzygnięcia przetargu przewidujemy dokonać w II/III kwartale 2020 roku.
Następnie – po podpisaniu umowy z wybranym Wykonawcą robót budowlanych – planujemy wraz z Wykonawcą przeprowadzenie w gminach spotkań informacyjnych dedykowanych dla Właścicieli nieruchomości, na których realizowana będzie przedmiotowa inwestycja. O fakcie tym będziemy informować społeczności lokalne i Włodarzy Gmin kolejnymi dedykowanymi pismami.

III. Wycinka drzew
Trwają prace związane z wycinką drzew i krzewów. Prowadzone są czynności związane z zawiadomieniami Właścicieli gruntów, na których rosną drzewa, w zakresie tyczenia terenu wycinki oraz wycinką. Przypominamy w tym miejscu, iż Wykonawcą wycinki drzew i krzewów jest firma:
DRWALEX  Wiesław  Grzyb
Białobiel, ul. Spokojna 7  ;  07-402  Lelis
tel./fax. (029) 76818 72  ;  kom.  662 550 387
mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  ;  www.drwalexgrzyb.pl

IV. Powierzchniowe badania archeologiczne:
W okresie luty - kwiecień 2020r. planowane jest na całej trasie inwestycji przeprowadzenie weryfikacyjnych archeologicznych badań powierzchniowych, w celu lokalizacji nieznanych dotąd stanowisk archeologicznych, które mogą wejść w kolizję z inwestycją.
W trakcie czynności możliwe jest wejście Wykonawcy badań na teren nieruchomości/działek prywatnych w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania ww. badań, jakie są wymagane do sporządzenia właściwej dokumentacji i opracowań na potrzeby przedmiotowej inwestycji. Prace terenowe ograniczają się do powierzchniowego sprawdzenia terenu, w trakcie którego z powierzchni ziemi pozyskuje się ruchome zabytki archeologiczne, np.: fragmenty potłuczonych naczyń glinianych, przedmioty krzemienne czy metalowe, a zatem badania te nie będą wymagały ingerencji/naruszenia gruntu i jego struktury.