Szkoła otwartych serc

Akcja Szlachetna Paczka co roku łączy tysiące osób – wolontariuszy, darczyńców, dobroczyńców oraz rodziny potrzebujące pomocy. Dumą napawa nas to, że w tym roku, po raz pierwszy, uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Kątach mogli włączyć się w to niezwykłe przedsięwzięcie, którego koordynatorem w naszej szkole było Szkolne Koło Caritas. Współpraca i wielkie zaangażowanie wszystkich uczestników tej akcji pozwoliło nam na skompletowanie niezbędnych artykułów dla rodziny objętej przez nas pomocą. Mamy nadzieję, że w ten sposób mogliśmy podarować innym ludziom odrobinę radości i sprawić, by magiczny okres oczekiwania na narodziny Jezusa i czas świąt Bożego Narodzenia był wypełniony spokojem. 

Rok szkolny 2019/2020 obfituje też w wiele innych działań w naszej szkole, których wykonania podejmujemy się wspólnie z uczniami, rodzicami i ludźmi dobrej woli, by nieść pomoc osobom najbardziej potrzebującym. Udało nam się zrealizować Dzieło Miłosierdzia – zbiórkę do puszek przed Kościołem Parafialnym. Akcja pod hasłem: Pełna Miska dla Schroniska  - zbiórka karmy i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska w Kolnie - pokazała, że nie jesteśmy również obojętni na los zwierząt. W grudniu wzięliśmy też udział w II edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej Łańcuch Dobra na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB. Dzień życzliwości i pozdrowień pozwolił naszym uczniom na okazanie odrobiny dobra sobie samym i innym ludziom, wśród których przebywamy. Cały dzień dzieliliśmy się pięknymi uśmiechami z każdą napotkaną osobą. W Dzień Pluszowego Misia zbieraliśmy misie, książeczki i artykuły plastyczne dla podopiecznych fundacji Mam marzenie.

Efekty naszych działań motywują nas do realizacji kolejnych inicjatyw, ponieważ pragniemy być szkołą otwartych serc!

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas