Przekazanie wozu strażackiego dla OSP w Małym Płocku

28 października w Małym Płocku odbyło się przekazanie nowego wozu strażackiego dla OSP w Małym Płocku. Honorowymi gośćmi byli: Pan Jarosław Zieliński – sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz nadbrygadier Jarosław Wendt - Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Na wstępie przybyłych gości przywitał wójt Gminy Mały Płock Józef Dymerski. Następnie w przemówieniach wójt oraz zaproszeni goście podziękowali strażakom za ofiarną służbę oraz życzyli sukcesów w ich pracy.

Następnie Pan Jarosław Zieliński przekazał na ręce prezesa OSP w Małym Płocku Zdzisława Połońskiego oraz naczelnika OSP w Małym Płocku akt przekazania oraz klucze do samochodu. Na koniec wóz strażacki został poświęcony przez księdza proboszcza  parafii p.w. Znalezienia Krzyża Świętego w Małym Płocku Jana Pieńkosza.

Otrzymany pojazd to średni wóz strażacki z napędem 4x4 na podwoziu Man o pojemności zbiornika wody 4600 litrów. Samochód kosztował 804 420,00 zł i został sfinansowany z następujących źródeł:

  • kwota 80 000,00 zł. – dotacja od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej,
  • kwota 50 000,00 zł – Komenda Główna PSP, środki firm ubezpieczeniowych,
  • kwota 7 000,00 zł – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku,
  • kwota 323 000,00 – Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
  • kwota 334 420,00 – Gmina Mały Płock,
  • kwota 10 000,00 – środki własne OSP w Małym Płocku.