Noc Bibliotek w Filii Bibliotecznej w Chludniach

            W piątek 4 października 2019 roku Filia Biblioteczna w Chludniach po raz drugi włączyła się w Ogólnopolską Akcję – Noc Bibliotek. Tegoroczne święto promujące czytanie i biblioteki przebiegało pod hasłem „ Znajdźmy wspólny język”. W spotkaniu udział wzięło 16 uczestników.

            Noc Bibliotek rozpoczęliśmy punktualnie o godzinie szesnastej wspólnym czytaniem wiersza „Wierszowiązałki” Joanny Mueller. Następnie uczestnicy mogli spróbować swoich sił w kalamburach, krzyżówce, rozsypankach wyrazowych, zagadkach oraz quizach z wiedzy o bohaterach książek i bajek, w których poszło im bardzo dobrze. Po intensywnych zadaniach przyszła pora na chwilę wytchnienia i na słodki poczęstunek. Kolejnym punktem programu była możliwość własnoręcznego przygotowania papierowego rożka do popcornu. Zadanie to sprawiło uczestnikom dużo frajdy. Noc Bibliotek stała się też wspaniałą okazją do ćwiczenia posiadanych umiejętności oraz szansą na zdobycie nowych doświadczeń w atrakcyjnych grach zręcznościowych. Największym zainteresowaniem cieszyły się gry: La Cucaracha i Mistakos – walka o stołki. Ostatnim punktem programu było oglądanie filmu familijnego pt.  „Ptyś i Bill” zaproponowanego przez organizatorów Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, na którym nie mogło zabraknąć popcornu podjadanego z własnoręcznie przygotowanych rożków papierowych.

            Spotkanie zakończyliśmy o godzinie 20.00. Uczestnicy tegorocznej Nocy Bibliotek świetnie się bawili i chętnie deklarowali swój udział w przyszłorocznej imprezie.

            Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek z hasłem tegorocznej akcji „Znajdźmy wspólny język”, które przysłali nam organizatorzy akcji.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, wspólną zabawę i zapraszamy w przyszłym roku.