Koło Gospodyń Wiejskich Włodki – Chludnie w gronie 10 najlepszych zespołów, które zakwalifikowały się do półfinałowego etapu konkursu „Bitwa Regionów” na szczeblu województwa podlaskiego

Koło Gospodyń Wiejskich „Po Sąsiedzku” we Włodkach - Chludniach, reprezentujące gminę Mały Płock, znalazło się w gronie 10 najlepszych zespołów, które zakwalifikowały się do półfinałowego etapu konkursu „Bitwa Regionów” na szczeblu województwa podlaskiego, zorganizowanego 7 lipca 2019 r. w Augustowie.  Tego dnia nasze Panie walczyły  o możliwość reprezentowania Podlasia na finale ogólnopolskim konkursu w Poznaniu.

KGW „Po Sąsiedzku” do konkursu stanęło z daniem: „Sandacz w sosie kurkowym”. Rywalizacja była zacięta, a poziom niezwykle wysoki. Wysiłek koła został doceniony, a Panie otrzymały pamiątkową statuetkę z podziękowaniem oraz wyrazami uznania za aktywną działalność związaną z kultywowaniem tradycji ludowych.

Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty.

Wójt Gminy – Józef Dymerski składa serdeczne podziękowanie  Kołu Gospodyń Wiejskich we Włodkach – Chludniach za reprezentowanie gminy Mały Płock podczas konkursu „Bitwa Regionów”. Zaangażowanie członków koła i przygotowanie do tego wydarzenia pozwoliły na godne reprezentowanie oraz promocję gminy Mały Płock.