Wieczornica z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej w Kątach

10 listopada 2017 r., w godzinach popołudniowych, w Szkole Podstawowej w Kątach odbyła się uroczysta wieczornica z okazji dziewięćdziesiątej dziewiątej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na wieczornicy obecny był Pan Jan Truszkowski, który w 1941 r., jako 10-letni chłopiec, został wraz z rodziną wywieziony na Syberię, gdzie spędził kilka lat.

Autor autobiograficznej powieści „Wstawaj, na Sybir nas wywożą” podzielił się z nami wspomnieniami z tego trudnego okresu swojego życia. Była to dla nas wszystkich żywa lekcja historii i patriotyzmu. Następnie uczniowie klas IV-VII zaprezentowali program artystyczny, podczas którego wysłuchaliśmy wielu pieśni oraz wierszy związanych ze Świętem Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas I-III wykonali natomiast niecodzienny taniec patriotyczny. Kolejnym punktem uroczystości był konkurs recytatorski „Dla niepodległej” oraz rozstrzygnięcie konkursów plastycznych. Wieczornica zakończyła się wspólnym śpiewaniem znanych pieśni patriotycznych, takich jak: „Rozkwitały pąki białych róż”, „Serce w plecaku” czy „Przybyli ułani pod okienko”.

 

Szkoła Podstawowa w Kątach