Dożynki gminno-parafialne 2017 - fotorelacja

W minioną niedzielę, dn. 17 września 2017r. w Małym Płocku miała miejsce szczególna uroczystość – tego dnia odbyły się dożynki gminno-parafialne. Podczas uroczystej Mszy Św. swoją obecnością zaszczycili licznie zebranych wiernych Wójt Gminy Mały Płock - Józef Dymerski, sołtysi, radni, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Małym Płocku oraz delegacje z poszczególnych instytucji i miejscowości gminy i parafii Mały Płock.

Zawsze podkreślam niezwykłą godność rolniczego trudu wynikającą z codziennego obcowania z Dziełem Stworzenia. Nie będzie zamożnej Polski bez zamożnej polskiej wsi, bez zamożnych polskich rolników. W tym ważnym dniu pragnę podziękować każdemu polskiemu rolnikowi, za wielki trud, pracę i postawę, która mimo ogromu trudności zawsze stanowiła wzór godności, solidarności i umiłowania ziemi” – dziękował zebranym wójt, Józef Dymerski.

Ksiądz Proboszcz, razem z Wójtem Gminy Mały Płock, przyjęli dożynkowe kosze od delegacji miejscowości i instytucji gminy, na czele której stał starosta dożynek, p. Jan Żyjewski, wraz z małżonką. Otrzymane kosze stanowią istny symbol tegorocznych plonów i są zwieńczeniem ciężkiej pracy rolników gminy.

Po dożynkowym nabożeństwie, które zostało zwieńczone procesją dookoła Kościoła p.w. Znalezienia Krzyża Świętego w Małym Płocku, na mieszkańców czekały liczne atrakcje w Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Płocku. Oprócz gorących potraw, wypieków i poczęstunku zorganizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Małym Płocku, zebranym umilał czas zespół muzyczny BOSMAN, zaś na placu za budynkiem GOK dzieci mogły spędzić czas z rodzicami, korzystając z dmuchanego placu zabaw i innych atrakcji.

 

GALERIA ZDJĘĆ: LINK