Dożynki gminno-parafalne 2021

W minioną niedzielę w Małym Płocku odbyło się święto poświęcone tegorocznym zbiorom płodów rolnych – dożynki gminno – parafialne. Rozpoczęły się one od uroczystej Mszy Św. w Sanktuarium Matki Pocieszenia w Małym Płocku, podczas której ksiądz prał. Zbigniew Skuza, razem z ks. proboszczem Janem Pieńkoszem i Wójtem Gminy Mały Płock Józefem Dymerskim, przyjęli dożynkowe kosze od delegacji poszczególnych miejscowości i instytucji gminy. Otrzymane kosze stanowią istotny symbol tegorocznych plonów i są zwieńczeniem ciężkiej pracy rolników gminy.

Po dożynkowym nabożeństwie, które zostało zwieńczone procesją dookoła Sanktuarium Matki Pocieszenia w Małym Płocku, na mieszkańców czekały liczne atrakcje w Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Płocku. W budynku GOK zebrani goście mogli spróbować gorących potraw oraz wypieków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Józefowie. Podczas poczęstunku zebranym umilał czas zespół muzyczny „Bosman”.

Na placu za budynkiem GOK dzieci mogły spędzić czas z rodzicami, korzystając z dmuchanego placu zabaw oraz innych atrakcji.

Zapraszamy do galerii zdjęć