Powstała inicjatywa związana z modernizacją drogi krajowej nr 63

22 lutego w Wincencie koło Kolna odbyła się konferencja prasowa dotycząca inicjatywy związanej z ujęciem w planie budowy dróg krajowych modernizacji drogi krajowej nr 63 na odcinku od węzła „Kolno” (w ciągu drogi ekspresowej S61-Via Baltica) do miasta Pisz. Uczestniczyli w niej: europoseł Krzysztof Jurgiel, Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski, Poseł na Sejm RP Jerzy Małecki, były marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit, wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś oraz samorządowcy powiatu kolneńskiego i piskiego, w tym Wójt Gminy Mały Płock Józef Dymerski.

Konferencja zakończyła się podpisaniem petycji, którą otrzyma minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Zakłada ona przebudowę drogi nr 63 na odcinku od węzła „Kolno” (w ciągu drogi ekspresowej S61-Via Baltica) do miasta Pisz.

Inicjatorzy chcą, aby była to droga "2+1", która wyposażona jest naprzemiennie raz w jeden, raz w dwa pasy ruchu, co umożliwia sprawniejsze wyprzedzanie pojazdów. Jest to około 36 kilometrów. Finansowanie wzięłoby na siebie ministerstwo (80 proc.) i samorząd województwa podlaskiego (20 proc.).

Źródło: zdjęcia UM Kolno.