Dożynki Parafialno - Gminne w Małym Płocku

W minioną niedzielę, dn. 13 września 2020r. w Małym Płocku odbyły się dożynki parafialno-gminne. Mszę w Sanktuarium Matki Pocieszenia w Małym Płocku podczas której miała miejsce ta niecodzienna uroczystość celebrował ks. prał. dr Zbigniew Skuza.

Podczas Mszy Św. swoją obecnością zaszczycili licznie zebranych wiernych Wójt Gminy Mały Płock - Józef Dymerski, sołtysi, radni, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Małym Płocku oraz delegacje z poszczególnych instytucji i miejscowości gminy i parafii Mały Płock.

Ksiądz prał. Zbigniew Skuza, razem z ks. proboszczem Janem Pieńkoszem i Wójtem Gminy Mały Płock Józefem Dymerskim, przyjęli dożynkowe kosze od delegacji miejscowości i instytucji gminy. Otrzymane kosze stanowią istotny symbol tegorocznych plonów i są zwieńczeniem ciężkiej pracy rolników gminy.

Wójt Józef Dymerski w swoim przemówieniu zwrócił się słowami do rolników:

To od Was rolnicy wiele osób mogłoby się uczyć pracowitości oraz umiejętności radzenia sobie w trudnej rzeczywistości, w której zawsze towarzyszy niepokój o tym jakie będą plony, za ile będzie można je sprzedać i czy będzie można za to przeżyć. Bo utrata przez rolnika zbiorów, na które czeka się cały rok to wielka tragedia i rozpacz rodziny, ale wy jesteście złączeni na dobre i na złe w czasie sukcesów i kryzysów”.

Po dożynkowym nabożeństwie, które zostało zwieńczone procesją dookoła Sanktuarium Matki Pocieszenia w Małym Płocku, na mieszkańców czekały atrakcje w Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Płocku. W budynku GOKu odbył się koncert „W moim sercu wolność gra” zespołu „Narwianie”. Na zebranych gości czekał także poczęstunek zorganizowany przez koło Gospodyń Wiejskich w Małym Płocku. Natomiast dzieci mogły spędzić czas z rodzicami, korzystając z dmuchanego placu zabaw i innych atrakcji.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć