Gazociąg Polska - Litwa - pismo informacyjne

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. informuje, iż rozpoczął kolejny etap prac dot. inwestycji pn. Budowa międzysystemowego gazociągu stanowiącego połączenie systemów przesyłowych Rzeczpospolitej Polskiej i Republiki Litewskiej wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi”  tj. etap realizacji robót budowlanych. Pragniemy Państwa poinformować, iż na północnym odcinku ww. gazociągu zostały podpisane dwie kluczowe umowy wykonawcze.

W dniu 12 maja 2020 r. została popisana umowa z firmą  IDS-BUD S.A. z siedzibą w Warszawie, która wykona prace budowlane dla Zadania 1 w powiecie kolneńskim i grajewskim w woj. podlaskim na odcinku od ZZU Rudka-Skroda do ZZUP Konopki o długości ok. 61 km.

Wyjaśniamy, że w gminie Mały Płock realizowane będzie Zadanie 1 odcinka północnego i powyższa umowa dotyczy obrębów 21-Rudka-Skroda, 20-Ruda-Skroda, 7-Kąty, 15-Nowe Rakowo, 22-Stare Rakowo oraz 10-Korzeniste.

Druga kluczowa umowa zawarta przez GAZ-SYSTEM dla całego odcinka północnego została podpisana z firmą prowadzącą Nadzór Inwestorski nad realizacją inwestycji tj. MGGP S.A. z siedzibą w Tarnowie.

Z początkiem czerwca br., przystąpimy do pierwszych prac przygotowawczych przed właściwym wejściem w teren Wykonawcy Robót Budowlanych polegających na geodezyjnym wytyczeniu pasa budowy. Czynności te zostaną poprzedzone zawiadamianiem wszystkich Właścicieli nieruchomości o rozpoczęciu prac oraz umawiane będą spotkania z Właścicielami celem sporządzenia opisu stanu działki przed wejściem w teren Wykonawcy. Właściwe, protokolarne przejęcie terenu na czas budowy od wszystkich właścicieli nieruchomości objętych pasem inwestycji będzie należało do obowiązków Wykonawcy Robót Budowlanych.

Na podstawie  art. 46 ust. 2 i 4 ustawy z dnia 5 grudnia  2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. z 2019r. poz.1239 i1495 oraz z 2020r. poz.284, 322 i 374) w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszony został stan epidemii w związku z zakażeniami  wirusem SARS-CoV-2.  Dlatego też, GAZ-SYSTEM musiał odwołać zaplanowane spotkania z mieszkańcami. Informujemy, że firma niezwłocznie przystąpi do przeprowadzenia w gminach spotkań informacyjnych dedykowanych dla Właścicieli nieruchomości, w chwili odwołania stanu epidemicznego. O fakcie tym będziemy informować Włodarzy Gmin dedykowanymi pismami.

W załączeniu przekazujemy dane kontaktowe do firm realizujących Zadanie 1:

 

Wykonawca Robót Budowlanych (WRB) IDS-BUD S.A.

Biuro Budowy w Kolnie ul. Towarowa 6,

18-500 Kolno

 

Przedstawiciele WRB:

Ekspert ds. nieruchomości:

Stefania Bogacz tel. +48 782 888 051

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kierownik Budowy:

Bartosz Jones tel. + 48 695 850 245

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wykonawca Nadzoru Inwestorskiego

MGGP S.A. z siedzibą w Tarnowie ul. Kaczkowskiego 6

33-100 Tarnów tel. 14 626 38 90

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.